Ev eşyası

Yeni Ev Eşyaları İçin Doğru Bütçe Planlama

Yeni bir ev aynı anda yeni eşyalar, yeni ev dekorasyonu anlamına da geliyor. Bunun için bütçe planlaması yapmak gereklidir.

Bütçe İçin Yazarak Çalışmanın Önemi Nedir?

Hayalini kurduğunuz evi mortgage kredisi ile aldıktan sonra evinizdeki her odayı ayrı ayrı düşünmelisiniz. Yatak odası, salon, mutfak ve banyo derken her bir odayı bir kağıda yazın ve istediğiniz eşyaları ve onlara uygun harcayabileceğiniz miktarı tam karşılarına yazın. İkinci aşamadaysa bütün listeyi “olmazsa kesinlikle olmazlar” ve “olmasa da olabilir” olmak üzere iki kısma ayırın. Böylece gerçek olarak ihtiyacınız olan eşyaları ve bunlar için ayırabileceğiniz bütçeyi açık bir şekilde hesaplamanız kolaylaşacaktır.

Önem Sırası Nedir? 

En başta oluşturduğunuz listeyi devreye koyun ve “olmazsa olmazlar” listenizi olabilecek en uygun bütçeyle tamamlamaya çalışın. Eski eşyaların onarımla yenilenmesi seçeneğini de düşünmelisiniz. Bu onarımdan arta kalan parayla “olmasa da olabilir” listenizi tamamlamaya devam edebilirsiniz.

Setler Her Zaman Avantajlı Mıdır?

Hayatına hayalini kurduğu yeni eviyle birlikte yeniden başlayacaklar için, çoğu firmanın bir ev için önemi olan eşyalardan oluşturduğu eşya setleri bulunuyor. Bu gibi setlerin her zaman eşyaları tek tek satın almaktan daha avantajlı olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Fırın, televizyon, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi temel eşyaları içeren setler, birden çok beyaz eşyasını yenilemeyi isteyenler için ideal bir seçenektir. Bütçe listesi yaparken, set fiyatlarıyla tek eşyaların fiyatlarını karşılaştırmayı aklınızdan çıkarmayın.

Hem İnternet Sitelerinden Hem De Mağazalardan Fiyat Bilgisi Almanın Önemi Nedir?

Aynı kalitelerdeki iki ürünün fiyat aralığında çok yüksek bir farkın bulunması artık çok rastlanan bir durum değildir. Çünkü internet siteleri yoluyla her şeye ulaşılabilir. Siz maddi gücünüzün yeterli geldiği kaliteyi belirleyin ve bununla birlikte hoşunuza giden markaların ürünlerinin fiyatlarına, internet siteleri üzerinden göz gezdirmeye başlayın. Bir diğer seçenekse mobilyacılar sitelerini ziyaret etmektir. Esnaftan alışveriş yapmanızın “pazarlık yapmak” gibi bir avantajı olduğunu da unutmayın.

Leave a Reply